Nasıl Üye Olunur

Servas üyesi olmak isteyen aday, 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. 

Servas’a üye olmak için bulunduğunuz ülkedeki Servas ağına başvuru yapmanız gerekmektedir. 

Başvurunuzda Servas sitesinden size iletilen formu doldurup bize yolladıktan sonra, sizinle görüşme yapmak için Servas-Türkiye tarafından aranarak görüşmeye davet edilirsiniz. Görüşmenizden sonra Servas’a kabülünüz onaylandığında bir kaç ek işlem daha yapılarak üyeliğiniz tamamlanır.

Servas, güvene dayalı bir organizasyon olduğundan üye olacak kişilerin sorumluluk sahibi, açık fikirli, güvenilir, iyi niyetli ve Servas felsefesine uygun insanlar olmaları önemlidir.

Yapılan görüşmeler sonucunda Servas üyeliği onaylanan aday, üzerinde Servaslı olduğunu belirten kendisine ait Tanıtım Mektubunu(LOI-Letter of Introduction)  uluslararası bir onay pulu ile imzalı şekilde 70 TL karşılığında alır. 

Servas'a iki şekilde üye olunabilir: 

  • Night Host: Gelen misafirlere evinde 2 gün konaklama imkanı tanıyan Servas gönüllüsü 
  • Day Host: Gelen misafirlerle gün içinde birlikte olan Servas gönüllüsü

Tüm üyeler, isimleri ve kişisel bilgileriyle birlikte, Servas Türkiye üye kitapçığında yer almaktadırlar. 

Başvuru Formu istemek için Servas Türkiye'ye E-Posta gönderiniz.

Servas Türkiye E-Posta Adresi:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

SERVAS TÜRKİYE ÜYELERİNİN TANITIM MEKTUBU (LOI) ALMAK İÇİN İZLEMESİ GEREKEN YOL:

1. Servas Türkiye Tanıtım Mektubu'na ihtiyacınız olduğunu belirterek  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine email gönderiniz ve doldurulmaya hazır boş form isteyiniz.

2. Size email ile gönderilen xls formattaki boş Servas Tanıtım Mektubu Formu'nun bütün bölümlerini ingilizce olarak doldurup, xls formatta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz.

3. Size email ile bildirilen Servas Türkiye banka hesap numarasına 70 TL tanıtım mektubu ücretini ödeyip, banka dekontunu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz.

4. Servas Tanıtım Mektubunuza yerleştirilecek olan jpg formattaki vesikalık resminizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz.

5. Bütün evraklarınız tamamsa ve formunuzda eksiklik yoksa, Servas Türkiye Ülke Koordinatörü, verildiği tarihten itibaren bir yıl geçerli olacak Servas Tanıtım Mektubunuzu hazırlayacak, onaylayacak ve size pdf formatta email yolu ile gönderecektir.

6. Her türlü sorunuz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adrsine mesaj gönderebilirsiniz.

Teşekkür ederiz.