Servas Nedir?

Servas dünyada 100’ü aşkın ülkede örgütlü, 22.000 üyesi olan ve Birleşmiş Milletler’in tanıdığı gönüllülük esasına dayanan bir Sivil Toplum Örgütü’dür.

Servas, kültürler arası barış ve hoşgörüyü kendine amaç edinen, kar amacı gütmeyen, ırk, dil, din , cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir Sivil Toplum Örgütü’dür.Servas Türkiye, Uluslararası Servas Federasyonu'nun bir üyesi olarak faaliyetini yürütmektedir.Servas, insanlar arasında birebir iletişim kurma fırsatı yaratır. Üyelerine dünyayı tanıma olanakları sunar. Dünya barışına katkıda bulunur.Gönüllü Servas üyeliğinizle, uluslararası bir ev sahibi (host) – gezgin (traveller) olabilirsiniz.Konuklarınızı gece evinizde misafir edebilir ya da gündüz onlara eşlik edebilirsiniz.

Gezginler, kendilerine kapılarını açan insanların yaşamlarına konuk olarak dahil olurlar. Tüm Servas üyeleri, kültürler arası anlayış, hoşgörü ve paylaşıma katkıda bulunmaya hazırdırlar. Servas, dünyayı farklı bir açıdan görebilmenizi sağlar; yabancıların değil, tanışmayı bekleyen dostların yaşadığı bir dünyayı sizlere sunar.

Servas Türkiye E-Posta Adresi:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Servas Türkiye Basvuru Formu:  www.itinternational.org/loi.xlsx

Servas Türkiye Uye Tanitim Mektubu Yenileme:  www.itinternational.org/loi.xlsx