Nasıl Üye Olunur

Herkes Servas’a üyelik için aday olabilir. Servas, güvene dayalı bir organizasyon olduğundan üye olacak kişilerin sorumluluk sahibi, açık fikirli, güvenilir, iyi niyetli ve Servas felsefesine uygun kişiler olmaları önemlidir. 

Başvuru sürecini başlatmak için Servas'ın uluslaraarası web sitesi ServasInternational üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. 

Talebiniz Servas Türkiye'ye ulaştığında Servas Türkiye gönüllüsü bir arkadaşımız sizinle irtibata geçecek; Servas'ı daha iyi anlatmak, sorularınızı almak ve üyeliğin diğer adımlarını tamamlamak üzere yüz yüze  görüşme talebinde bulunacaktır. Görüşme sonrasında karşılıklı olarak anlaşmaya varıldığında üyelik sürecini tamamlamak üzere LOI  (Letter of Introduction) - Servas Türkiye Tanıtım Mektubu formunun doldurulması ve LOI ücretinin ilgili hesaba yatırılması gerekmektedir. Tanıtım mektubu, Servas Gezginlerinin kendilerini tanıtan ve üzerinde Servas pulu olan mektuptur.

 2018 yılı LOI - Servas Türkiye Tanıtım Mektubu ücreti 70 TL'dir.

Servas'ta üç üyelik tipi bulunmaktadır: 

  • Konaklamalı Ev Sahibi (NH-Night Host) : Gezginleri evinde gece yatılı olarak misafir eden üyelerimiz. 
  • Konaklamasız Ev Sahibi (DH-Day Host): Gezginleri gündüzleri misafir eden/buluşma gerçekleştiren, gece yatıya konuk almayan üyelerimiz 
  • Servas Gezgini: Sadece gezgin olan üyelerimiz